Taneční klub For Dance

Popis:

Klub je veden dvojnásobnou vícemistriní republiky v standardních formacích a držitelkou taneční třídy M, která má dlouholeté profesionální zkušenosti s tancem i jeho výukou. Děti se naučí základy standardních a latinsko-amerických tanců. Seznámí se tedy například s valčíkem, waltzem, tangem, sambou, cha-chou či rumbou a zároveň trénují taneční formaci, kterou pak uplatňují na vystoupeních během celého školního roku. Osvojí si principy tance, základní postavení, držení těla a rytmus, průběh pohybu a rovnováhu v daném tanci. Základní taneční průprava pomůže ke správnému a zdravému držení těla. Posílí se svalstvo celého těla a zlepší koordinace pohybů. Děti se budou učit taneční sestavy, tím se zlepší jejich paměť a rytmická průprava (klasické počítání dob do hudby; vytleskávání hudby). Výsledkem bude závěrečná společná choreografie, kterou děti představí rodičům a veřejnosti.

 

Cílem našeho klubu je:

 1. naučit se nové kroky a variace
 2. vyjádřit emoce pohybem
 3. zvládnout začlenit se do kolektivu a spolupracovat
 4. zlepšovat fyzičku a koncentraci
 5. pojmout základní pravidla slušného chování a vystupování

Podmínkou je pravidelná docházka a taneční obuv, která nezanechává černé rýhy!

 

Cíl a přínos : 

Děti se naučí cítit rytmus, z latinsko amerických tanců se naučí sambu, chachu, rumbu a jive, ze standardních tanců se děti naučí waltz, valčík, tango. Osvojí si i základy show dance (variace na moderní popovou hudbu). Budou tančit ve skupinách, v páru i jednotlivě.

 

Potřeby: 

Boty s pevnou podrážkou, která nedělé tmavé rýhy (cvičky), pohodlné oblečení, pití.

Vhodný tréninkový oděv

Tanečnice:

 1.   Triko nebo body.
 2.    Sukně.
 3.    Obuv - nejlépe taneční obuv viz. odkazy doporučená taneční obuv nebo cvičky.

Tanečníci:

 1.    Černé, společenské kalhoty.
 2.    Triko nebo košile.
 3.    Obuv - nejlépe taneční obuv viz. odkazy doporučená taneční obuv nebo cvičky.

 

Zkušenosti lektora: 

Jsem finalistka Mistroství ČR ve standardních formacích. Mám vytančenou nejvyšší možnou třídu M ve standardních tancích a třídu A v tancích latinsko-amerických. Tanci se věnuji od roku 1992. Moje začátky byly v TŠ Gebert Ústí nad Labem dále TŠ Astra Praha a poté STK Praha (Vltavská). Spolupracuji s mistry světa v LA tancích manželi Bartůňkovými, se kterými pořádám jednou ročně celodenní seminář. Choreografii a technické kozultace Roman Kytka a Michaela Srbová. Dipl. práce -Zdravotní tělesná výchova.